CS GO Başlatma Seçenekleri Kodları

Leventler Asansör hakkında
Cevapla
abdulkadirlevent
Site Admin
Mesajlar: 24
Kayıt: Pzr Oca 19, 2020 4:27 pm

CS GO Başlatma Seçenekleri Kodları

Mesaj gönderen abdulkadirlevent »

CS GO Başlatma Seçenekleri Kodları:​

-console : Bu komut başlatma seçeneklerinde oyunun açıldığı anda direk konsolun açılmasına yarar.
-novid : Bu komut başlatma seçeneklerinde oyunun açıldığı zaman oyunun açılışındaki intro videosunu oynatmadan ana menüye geçişi sağlar.
-tickrate 128 : Bu komut başlatma seçeneklerinde oyunda çevrimdışı yani botlarla bir oyuna girildiğinde sunucuda olan olayların doğruluğunun 128 kere kontrol edilmesi yani yapılan bir olayın 128 defa geri bildirimini aktif eder. Bu komut kullanılmazsa normalde açacağınız sunucular 64 tick olacaktır.
-freq (-refresh / -refreshrate) : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra yazılacak sayıya göre monitör yenileme hızını ayarlar. Yani oyunlarda olan FPS sistemini - saniyede gösterilen kare sayısı - monitörünüze uyarlar. Eğer monitörünüz 60 hertz desteklerken daha üst bir sayı girerseniz monitörünüzde ciddi hasar bırakabilir.
-high : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyun açıldığında sistem ayarlarından oyunun önceliğini daha üst bir seviyeye çıkartır. Bu komutu kullanmak arkaplanda az uygulama açıkken düşük performanslı sistemlerde daha rahat bir oyun oynama keyfi sunacaktır. Ama arkaplanda uygulamalar açık ve bu komut kullanılırsa oyunda sağa sola dönme gibi reflekslerde donmalar kare kayıpları artacaktır.
-threads : Bu komuttan sonra girilecek sayıya göre oyuna işlemcinizden çekirdek ayıracaksınız. Eğer bilgisayarınız 2 çekirdekse 4 girmek performans düşüşüne yol açabilir. Kesin bir performans değişimi hakkında bilgi olmadığı için kullandıktan sonra performans düşer ise başlatma seçeneklerinden kaldırmanızı tavsiye ederim.
-full (-fullscreen) : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyuna girişinizde oyunu tam ekran yapar.
-windowed (-window / -sw / -startwindowed) : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyununuzu pencere durumunda başlatacaktır. Yani oyun tam ekran değilde bir programmış gibi pencerede açılacaktır.
-w <Genişlik> (-width <Genişlik>)
-h <Yükseklik> (-height <Yükseklik>) : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyunun piksel boyutuna göre açılmasını sağlar. Eğer piksel oranları hakkında iyi bir bilginiz yok ise kullanmanızı önermem.
-x <pozisyon> (Yatay)
-y <pozisyon> (Dikey) : Bu komut başlatma seçeneklerinde kullanıldıktan sonra oyun pencereli bir durumdayken oyun penceresini hareket ettiremezseniz hangi piksel noktasında ortalanacağını sizden ister.
-lv : Bu komutu kullandıktan sonra oyun en düşük şiddet durumuna geçer. Yani oyunu küçük yaşta bir çocuk oynayacaksa ve oyunu gördükten sonra korkacaksa bunu en az duruma getirebilir. Oyundaki modellemeler de kanların en az duruma gelmesi, parçalanmaların azaltılması, silah efektlerinin düşürülmesi gibi birçok şey yapar. Bu komutun ne zaman kullanılacağına siz karar verirsiniz artık. Belkide küçük kardeşiniz siz oyun oynarken izliyor. İzlerken korkup kaçıyor ve ebeveynleriniz size kızıyor. Bu durumu düşürmek için çok yararlı bir komut.
-language <english - turkish> : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullandıktan sonra oyunun dili her başlatmada seçilen dile geçer. Eğer steam arayüzünü ingilizce kullanmak ama oyunuda Türkçe oynamak isterseniz bu komut sizin işinize yarayabilir.
-noforcemaccel
-noforcemparms
-noforcemspd
: Bu komutlar oyun içinde konsolda kullanılan "m_rawinput 1" komutu ile aynı işlevi görmektedir. Yani mause çevrildiğinde ivmelendirme yapar. Mause ne kadar çevrilirse aynı boyutta dönmek yerine hızlı çevrilirse hızı birden 2 katına çıkıyor. Buda birden arkaya dönüşte sizin için hız kazandırıyor. Ama oyunda alışma süreci biraz uzun olabilir. Benim size vereceğim öneri oyuna nasıl başladıysanız öyle devam etmeniz :).
-heapsize <kilobayt> : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullanırsanız oyun motorunun kullanacağı belleği ayarlar. Bu komutu kullanmanızı TAVSİYE ETMİYORUM. Bu komut ile oyunun gereken kaynakları kullanmasını sınırlayarak oyunun bir bölmede sıkışmasını oyunlarda kasmalar ve çöküşlerin çok fazla boy göstermesine neden olur. Hatta bu komutun neden oyuna eklendiği ise hala çözülememiş.
+exec <cfg dosya adı> : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullandıktan sonra kendi ayarladığınız "CFG" dosyasını konsoldan açmak yerine otomatik oyuna girerken çalıştırır. Config dosyalarının ne olduğunu bilmiyorsanız konunun başında bulunmakta.
+clientport <port> : Bu komut başlatma seçeneğinde kullanılırsa arkadaşlarınız ile LAN internetinde yani çevrimiçi olmak yerine aynı internete bağlıyken oynanacak durumda oyun verilerinin sağlanacağı port seçimini sağlar. Bu komut internet kafe, apartman, genel internet gibi yerlerde sıkışık olan internet trafiğinden kurtulup oyuncuların kendi aralarındaki bir portta oyunu oynamalarını sağlar.
+cl_forcepreload 1 : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullanırsanız oyunun önceden yüklenme özelliğini açmış olursunuz. Yani oyunda bir yeri görüğünüz anda yüklenmesi yerine oyuna ilk girdiğiniz anda yüklenmesini ve arkaplanda depolanmasını sağlar. Bilgisayarınız gerçekten çok kötüyse bu komut ile tüm haritayı yükleyeceği için fazla obje bulunan bir kısma baktığınızda FPS düşüşleri olacaktır. Ama bilgisayarınız orta derece ise bu komutu kullanmanız gerçekten işe yarar.
-nod3d9ex1 : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullanırsanız eğer oyundan çıkıp başka bir pencereye bakacağınız zaman yani "ALT + TAB" olayını kullanacağınız zaman daha hızlı bir geçiş olmasına olanak sağlar. Bu komut yayıncıların çok işine yarayacaktır. En çok onlar yayın penceresi ile oyun arasında geçiş yaptığı için onlara önerim bu komuttur.
-nojoy : Bu komutu başlatma seçeneklerinde kullanırsanız eğer oyunun "Joystick" yani oyun kolu desteğini kesecektir. Bilgisayarda bir oyun kolu bağlı ve siz oyundayken bu oyun koluna başka birisi dokunursa yani oyun kolunda herhangi bir tuşa basma olayını gerçekleştirdiğinizde oyununuzun bozulmasını engeller.

Cevapla